Aktuálně

New 


Legendy připomenou legendární dvojici

    Letos je tomu právě padesát let, co v Praze vznikl jeden z nejpopulárnějších uměleckých tandemů  Miloslav Šimek a Jiří Grossmann. Společně začali psát povídky, které předčítali na legendárních Návštěvních dnech v Divadle Semafor. Získat na ně v té době vstupenky znamenalo vystát dlouhé fronty u pokladny. Ale výsledek stál za to. Publikum se výtečně bavilo nejen při vylomeninách této originální dvojice, ale také díky písničkám oblíbených zpěváků, například Jiřího Helekala, Pavla Bobka nebo Zuzany Buriánové a Milušky Voborníkové.
    Hlavní aktéři Návštěvních dnů dnes již bohužel nežijí. Ale jejich éru se rozhodli evokovat někteří jejich kolegové a následovníci, jimiž se stali například Luděk Sobota a Jiří Krampol. 
Ve vzpomínkovém pořadu vzkřísí nejslavnější scénky, povídky a písničky Návštěvních dnů. Zatímco Luděk Sobota a Jiří Krampol jsou aktivní stále, nejkrásnější a svého času i nejmladší zpěvačka Divadla Semafor Miluška Voborníková vystupuje už jen příležitostně.  Svůj největší hit Gimi det ding  nazpívala právě s Jiřím Grossmannem.
    A aby byla vzpomínka na nezapomenutelnou éru Návštěvních dnů co nejpůsobivější, hlas Šimka a Grossmanna obstará geniální imitátor Petr Jablonský. Prozradil, že jejich scénky zná nazpaměť už od deseti let.

Návštěvní den u Miloslava Šimka
Karlovarské městské divadlo - úterý 27. března 19:30

Návštěvní den u Miloslava Šimka


Herec Bob Klepl musel místo Národního divadla do Chebu. První, koho spatřil, byl Lenin a pak hodný Vlk. 

    Bohumil Klepl rozhodně patří k nejpopulárnějším hercům na českých jevištích.  Letos v březnu oslaví své šedesáté narozeniny, a tak stojí zato připomenout jeho zajímavou uměleckou kariéru, která shodou okolností odstartovala v našem regionu.  Málokdo si už dnes vzpomene, že se jeho první štací stalo Západočeské divadlo v Chebu.
    Herec tento fakt připomíná s obvyklou dávkou humoru: „V roce 1981 jsem absolvoval DAMU-obor herectví a pochopitelně jsem očekával angažmá v Národním nebo minimálně Vinohradském divadle. Nic z toho se však nekonalo. Pak zavolal nějaký pan Vlk z Chebu, že by mne vzal do divadla. Byl to šok.  Panika a deprese.  Ale co se dá dělat, jiná nabídka nepřišla. Sedli jsme
s manželkou do západního expresu a vystoupili v Chebu. Ráno vystoupivši z vlaku jsem viděl
v mlze sochu Lenina a pak už nikoho. Až v ředitelně divadla pana ředitele Vlka. Takového velkého pána. Byl moc hodný  a trochu se mi ulevilo. Dostali jsme krásný byt v Židovské ulici a spoustu krásných rolí. Během krátkého času jsem se spřátelil s mnoha kolegy z divadla a byli jsme fajn parta."
    A nebyl by to Bob Klepl, kdyby se zároveň nepřiznal, že s tou fajn partou tenkrát dost popíjeli
v divadelním klubu: „My vlastně v tom klubu žili a celá výplata zůstávala tam. Ale pozor! V tom klubu výborně vařili, takže to nebyl jenom alkohol, my jsme ty výplaty v klubu také projedli."
    Dnes už Bob Klepl v chebském divadle bohužel nehraje, ale v našem kraji hostuje pravidelně. Tentokrát k nám zavítá s představením Studia DVA Kutloch aneb i Muži mají své dny. V něm si společně se svými kolegy, například s Kryštofem Hádkem nebo Filipem Blažkem, berou na paškál víkendové partnerské nájezdy na obchodní centra.

Kutloch aneb I muži mají své dny
Karlovarské městské divadlo sobota 17. března 19:30

Kutloch aneb I muži mají své dny


Výjimečná příležitost: diváci si mohou vychutnat hořkosladkou komedii s hořkosladkým likérem.

    Karlovarské městské divadlo připravilo na tuto sobotu reprízu další původní hry, věnované významným osobnostem Karlových Varů. První z nich, Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti, patřila zakladateli našeho města. A druhá, nazvaná Tajemství pánů Becherů, pro změnu připomíná otce třináctého pramene, Josefa Bechera. Autorem této „hořkosladké" komedie je známý karlovarský herec a principál Pouličního divadla Viktor Braunreiter. Prozrazuje, že v jeho hře nejde pouze 
o Josefa Bechera, ale o všechny významné členy této slavné rodiny. 
    V poutavém příběhu o dávné karlovarské historii se představí herci Činohry KMD a to hned
v několika rolích. Karel Beseda hraje Josefa Bechera a Alfreda Bechera, Lucie Domesová Heddu Becherovou, jedinou ženu, která znala tajemství receptu Becherovky. Doktora Frobriga, jenž má společně s Josefem Becherem hlavní zásluhu na vzniku Becherovky, představuje Radek Bár.
A slavného J. W. Goetha a zároveň Gustava Bechera František Špaček. V rolích manželek rodu Becherů se vystřídají Magdaléna Hniličková a hostující Bára Štěpánová. Celou hereckou sestavu pod režijním vedením Jiřího Seydlera ještě doplňují Tereza Švecová, Eliška Huberová Malíková
a Jiří Švec.
    Návštěva divadla má v tomto případě další přidanou hodnotu. Každý z diváků totiž dostane hned po příchodu do foyer panáčka výtečné Becherovky, aby si tuto hořkosladkou komedii vychutnali s oblíbeným hořkosladkým likérem.

Tajemství pánů Becherů
Karlovarské městské divadlo- sobota 10. března 19:30

Tajemství pánu Becherů


Změna titulu!

Vážení diváci,

z důvodu zdravotní indispozice v uměleckém souboru jsme nuceni změnit představení Vrátila se jednou v noci, 18. března 2018 za představení Rukojmí bez rizika. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní představení, případně je můžete vrátit do 7 dnů v místě jejich zakoupení.

Děkujeme za pochopení. Karlovarské městské divadlo. 

více v programu divadla


Březen- za kamna vlezem. A nebo do divadla?   

    Vše nasvědčuje tomu, že jaro je v nedohlednu a mnozí z nás proto přemýšlí, jak si dlouho trvající mrazivé a nevlídné zimní večery zpříjemnit a zkrátit. Jednou z možností je třeba návštěvou divadla. Kromě příjemně prožitého času je totiž většina představení zárukou dobré zábavy
a relaxace.
    Platí to i o březnovém programu, který startuje již tento pátek svižnou komedií Vztahy na úrovni v režii osvědčeného hitmakera Antonína Procházky. Nabízí spoustu gagů a především řadu populárních herců: například Lukáše Vaculíka, Martina Zounara, Ivanu Andrlovou, Vlastu Žehrovou, Kateřinu Hrachovcovou, aj. Navíc má zajímavou přidanou hodnotu. Atraktivní kostýmy hereckých hvězd se mohou stát pro dámy inspirací na nadcházející sezónu a dráždivá negližé zase jistě zaujmou pány.
    Četné fanoušky zpěvačky Radůzy (jichž v našem regionu rozhodně není málo), potěší její další koncert, připravený na úterý 6. března. Po kratší odmlce, způsobené velmi vážnými osobními problémy, se Radůza vydala na další turné. Na něm představí průřez svojí tvorbou i skladby
z nového alba Studna v poušti, o němž hudební kritici píší v superlativech. Mimo jiné si pochvalují, že lze „vánoční desku" udělat bez kýče. Radůza za něj byla také nominována na Ceny Anděl za loňský rok v kategorii Sólová interpretka.

Vztahy na úrovni
Karlovarské městské divadlo 2. března 19.30

Radůza s kapelou
Karlovarské městské divadlo 6. března 19.30

 Vztahy na úrovni
Radůza


Eva Hrušková: od Popelky k Šípkové Růžence.

    Na půvabnou Evu Hruškovou si pamětníci jistě vzpomínají jako na křehkou Popelku
v legendární televizní pohádce, kterou později bohužel zcela zastínila ta filmová. Eva Hrušková přesto zůstala pohádkám (i Popelce), věrná až dodnes a trvá to již více než padesát let.
    Se svým partnerem Janem Přeučilem dokonce založila vlastní, unikátní loutkové divadlo
a cestují s ním za diváky po celé zemi. Chlubí se tím, že znají všechny divadelní i kulturní domy
v Čechách. Ale hrát v nich není často jednoduché.  Když mají dopolední představení pro děti, často musí vstávat už před pátou. Ale nikdy toho nelitují. Jejich práce jim totiž dává stále větší smysl, obzvláště v dnešní době, kdy děti podléhají závislosti na mobilních telefonech nebo počítačích a televize je často atakuje agresívními pořady a reklamou.
    Oba herci si velmi dobře uvědomují, že slovní kontakt je pro děti nesmírně důležitý, ať už kvůli jazykovému projevu nebo jejich vztahu k mateřskému jazyku. Živé slovo totiž nelze ničím nahradit. Právě proto jsou jejich pohádková představení zároveň nenásilnou výukou. K těm nejúspěšnějším patří muzikál Šípková Růženka, který má za sebou stovky repríz. Zásluhu na tom mají i překrásné loutky Šárky Vachové nebo písničky Jaromíra Klempíře, autora mnoha hitů.

Šípková Růženka
KMD neděle 25. února 15.00

Šípková Růženka


Marek Eben ve Varech začínal a nejspíše tady
i skončí.
 

    Marek Eben je v Karlových Varech velmi častým hostem, především díky svému dlouholetému účinkování na Mezinárodním filmovém festivalu. Ale s naším městem toho má společného mnohem více. Svoji úspěšnou divadelní kariéru totiž zahájil v karlovarském divadle, kde v roce 1979 získal první angažmá, hned poté co vystudoval hudebně - dramatický obor na Pražské konzervatoři. I když pak odešel na jiná jeviště, na to karlovarské se stále vrací, nejen jako moderátor MFF, ale především se svojí skupinou Bratři Ebenové. Její koncerty pravidelně patří
k nejúspěšnějším z celé programové nabídky KMD.
    Svoje sympatie k našemu regionu dal tento mimořádně oblíbený herec, moderátor a muzikant najevo i tím, že si zde před časem nechal postavit dům a žije v něm společně s manželkou Markétou. Díky Varům si oblíbil i golf, a tak není překvapivé, že bydlí v blízkosti jednoho ze zdejších golfových hřišť, kde si svoji zálibu může dosytosti užít.
    Vůbec nejlépe však jeho vztah ke Karlovým Varům vystihuje jeho nostalgická písnička z alba Chlebíčky, nazvaná „Karlovy Vary". V ní zpívá: „Karlovy Vary, Karlovy Vary, pochovejte mě tam, až budu starý. Za sebou života půlku, rozhlížím se po útulku."  Zároveň si právem stěžuje, jak ten život chvátá. A má pravdu, ani se nechce věřit, že do Varů jezdí účinkovat již téměř čtyřicet let.  

Bratři Ebenové- koncert
Karlovarské městské divadlo: středa 21. února 19.30

Bratři Ebenové


Čechov ve Viole - parádně se to zvrtlo.  Lilian Malkina ve svém živlu. 

    Pražské Divadlo Viola si většinou spojujeme s poetickými inscenami, mnohdy vážnějšími. Ale dost často umí připravit svým divákům parádní překvapení. Třeba když režisérka Lída Engelová vytvořila z povídek geniálního spisovatele A. P. Čechova na téma láska zábavný kabaret, v němž jeho protagonisté Táňa Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna a Lukáš Jurek nejen hrají,
ale také tančí a zpívají.
    Doslova ve svém živlu je Lilian Malkina. Ostatně, svérázným smyslem pro humor je proslulá. Navíc u nás neexistuje jiná herečka, která by měla takové zkušenosti s ruskou divadelní klasikou.  Mnoho let působila v divadelních souborech v Leningradu a v Moskvě, mimo jiné se stala členkou legendárního Divadla na Tagance.
    V roce 1990 navštívila Prahu a hned napoprvé se do ní zamilovala.  A po pěti letech se k nám vrátila na trvalo. Přispěla k tomu i politická situace v Estonsku, odkud pochází. Od té doby účinkovala na jevištích významných českých divadel, ale nezapomenutelné role vytvořila i ve filmu a televizi. K těm nejvýznamnějším patří babička v Koljovi Jana Svěráka.

Nějak se to zvrtlo
KMD  sobota 10. února, 19.30

Nějak se to zvrtlo


Romeo a Julie - dojemný příběh i úžasná hudba, které nikdy nezestárnou

    Slavná tragedie Williama Shakespeara Romeo a Julie již několik století dojímá publikum na celém světě. Jeden z nejznámějších milostných příběhů v dějinách se dočkal mnoha divadelních, hudebních a filmových verzí.
    K těm nejkrásnějším bezesporu patří romantický balet geniálního skladatele Sergeje Prokofjeva. Dílo, které posléze dobylo svět, ovšem nevznikalo snadno. Skladatel ho složil v roce 1935 původně pro slavné Kirovovo divadlo v Lenigradě, které však od projektu ustoupilo kvůli odporu komunistických funkcionářů. A totéž se stalo ve Velkém divadle v Moskvě, kde se pro změnu vedení vymluvilo, že je autorova hudba netaneční.
    Nakonec se světová premiéra uskutečnila až v roce 1938 v Národním divadle Brně,
v choreografii I. V. Psoty, který rovněž vytvořil roli Romea.
    Od té doby je tento Prokofjevův nejhranější balet součástí repertoáru předních scén v Čechách, na nichž vznikla řada vynikajících představení. Před třemi lety se vrátil i do Divadla J. K. Tyla
v Plzni.  Nová inscenace právem vzbuzovala velká očekávání, protože se její režie ujal osvědčený choregraf Libor Vaculík. A tato očekávání se naplnila díky jeho velkorysému pojetí, ale i nadprůměrným tanečním výkonům. Podle režiséra je Prokofjevova hudba vůbec nejúžasnější,
jaká kdy byla k baletu zkomponována.

Romeo a Julie
KMD: neděle 4. února 19.30

Romeo a Julie


Tajemství pánů Becherů: poutavý příběh o dávné historii našeho města. 

    Karlovarské městské divadlo uvedlo začátkem prosince již druhou inscenaci, věnovanou významným osobnostem Karlových Varů. První z nich, Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti, logicky patřila zakladateli našeho města. A druhá pro změnu připomíná otce třináctého pramene, Josefa Bechera. Autorem historické „hořkosladké" komedie Tajemství pánů Becherů je známý karlovarský herec a principál Pouličního divadla Viktor Braunreiter.  Prozrazuje, že v jeho hře nejde pouze
o Josefa Bechera, ale o všechny významné členy této rodiny. „Becherové jsou v našem vyprávění především lidé a s dalšími lidmi se setkávají. Nedovolil bych si říci, že je jeden více významný,
než druhý. Josefa Bechera bych popsal třemi slovy: myšlenka, vůle a čin."
    V poutavém příběhu o dávné karlovarské historii se představí oblíbení herci Činohry KMD a to hned v několika rolích. Karel Beseda hraje Josefa Bechera a Alfreda Bechera, Lucie Domesová Heddu Becherovou, jedinou ženu, která znala tajemství receptu Becherovky. Doktora Frobriga, jenž má společně s Josefem Becherem hlavní zásluhu na vzniku Becherovky, představuje Radek Bár. A slavného J.W. Goetha a zároveň Gustava Bechera František Špaček. V rolích manželek rodu Becherů se vystřídají Magdalena Hniličková a hostující Bára Štěpánová. Celou hereckou sestavu pod režijním vedením Jiřího Seydlera ještě doplňují Tereza Švecová, Eliška Huberová
a Jiří Švec.

Tajemství pánů Becherů
KMD: úterý 23.ledna 19:30

Tajemství pánů Becherů


Fenomén Caveman. V čem spočívá tajemství jeho úspěchu?   

    Již třináctou sezónu patří k největším divadelním hitům na českých jevištích představení  Caveman. Jak v Praze, kde vzniklo v režii Patrika Hartla, tak v Karlových Varech, ale i na dalších štacích, je stále beznadějně vyprodané. Je to o to překvapivější, že se v této  one man show střídají dva nepříliš známí herci Jakub Slach a Jan Slavík. I když i oni mají na velkém úspěchu senzační inscenace svůj podíl, hlavním magnetem je ovšem samotná hra amerického dramatika Roba Beckera, který skvěle zpracoval tématiku věčného nedorozumění mezi muži a ženami. Během představení, majícího podobu stand-up komedie a přednášky, ženy konečně pochopí, proč je muži často neposlouchají, a podobně je tomu i naopak. A řadu dalších věcí. Třeba, že muži také cítí emoce, ale vyjadřují je jinak.
    Americká premiéra Cavemana se konala v roce 1991 v San Franciscu a díky značnému ohlasu se dostala až na Broadway, kde se díky více než sedmi stům reprízám stala tato divadelní událost nejdéle hraným představením jednoho muže. V New Yorku po něm byla dokonce pojmenována i jedna ulice. Nesmírné oblibě se těší i v mnoha dalších zemích světa a podle odhadů ji dosud vidělo ve třiceti jazykových verzích více než osm milionů diváků.
    Stejným fenoménem se stal Caveman i u nás. Mimo jiné má vlastní webové stránky, prozrazující, že se hraje skutečně po celé zemi. Karlovy Vary patří mezi pravidelné štace.

Caveman
Karlovarské městské divadlo

12. ledna 2018 19.30

Caveman


Což takhle dát si jazz? A uctít legendy.

    Bohatou a pestrou kulturní nabídku Karlových Varů zásadně ovlivňuje i skutečnost, že v městě, proslulém významnými kulturními událostmi, působí množství uměleckých souborů. Ať už jde
o divadelní či hudební. Obzvláště v této oblasti jde o celou škálu hudební produkce, od hudby vážné až po lidovou, populární a jazzovou.
    A právě karlovarští jazzmani obohacují kulturní program zásadním způsobem.  Hlavní zásluhu na tom má karlovarský Big Band, který založil již před třiceti lety zdejší pozounista Milan Hart. Soustředil kolem sebe renomované hudebníky karlovarského regionu, kteří milují jazzovou hudbu a její průkopníky.
Jeho následovníkem se pak stal Zdeněk Krám.  Právě on navázal spolu s hudebníky Big bandu na myšlenky zakladatele šířit hudbu, která svou pozitivní energií ovlivnila generace a hudební styly na celém světě. Za dobu své existence uskutečnil Big Band řadu koncertů nejen pro návštěvníky Karlových Varů, ale i celého regionu. Účinkoval rovněž na domácích jazzových festivalech nebo při zahájení Mezinárodního filmového festivalu.
    Repertoár Big Bandu tvoří především skladby klasiků jazzové hudby, jakými byli Glenn Miller, George Gershwin, Duke Ellington, Count Basie, Benny Goodmann a další. Speciálně koncipovaný program, nazvaný Vivat Jazz-k poctě legendám, jim vzdává prostřednictvím nestárnoucích evergreenů velký hold.

Vivat Jazz- k poctě legendám
KMD sobota 6. ledna 19. 30

Big Band


Youtube Videa

 

Činohra Karlovarského městského divadla

1. 9. 2013 - Navštivte naší Činohru Karlovarského městského divadla

Autor: VIFOMEDIA.CZ s.r.o.

Další informace