Aktuálně

New


Ivan Mládek přiveze své největší hity, i slavného Jožina z bažin. Publikum baví už čtyřicet let.       

    Senzační hity skvělého muzikanta, malíře a humoristy Ivana Mládka si stále zpívají dospělí
i děti. První z nich, Upírovu píseň, napsal v roce 1973.  Od té doby vznikly stovky jeho recesistických písniček, které si oblíbilo nejen české publikum, ale i zahraniční. Popularita, jíž se těší například v sousedním Polsku, je snad ještě větší než u nás.  Zásluhu na tom má jeho legendární Jožin z bažin, Poláci si ho dokonce velmi rádi stahují jako vyzváněcí tón na své mobilní telefony. Z Polska se pak rozšířil do Ruska, kde se stal takovým fenoménem, že kvůli němu Mládek již nemůže v této zemi vystupovat.  Tamější opozice totiž zpívala Jožina pod názvem Putin z bažin a dělala si legraci, že se Jožin stane novým prezidentem. Nakonec pronikl až do ruské verze mezinárodní show Tvoje tvář má známý hlas.
    Tato nesmírně vtipná písnička o strašidlu, co žere především Pražáky, má zajímavou historii. Mimochodem, letos slaví čtyřicáté narozeniny. Podle některých fanoušků prý vznikla v Karlových Varech a Mládek ji napsal poté, co mu zdejší papaláši zakázali ve městě vystupovat. Podle jiných zdrojů pochází postava Jožina z Moravy a důležitou roli  sehrál demižon slivovice. Jejím duchovním otcem se stal Zdeněk Kňučík, ale jeho Jožin se původně místo Pražáků soustředil na ženy.

Ivan Mládek a Banjo Band
Karlovarské městské divadlo úterý 26. září 19:30

Banjo Band


Zamilovaná Hana Maciuchová ovládne jeviště
i hlediště
    

    Představovat jednu z nejoblíbenějších českých hereček je opravdu zbytečné. Snad jen několik čísel. Drobná dáma, která se lety téměř nemění, loni oslavila sedmdesát let, první divadelní roli získala již ve čtrnácti a šestačtyřicet let je věrná Divadlu na Vinohradech. Spočítat všechny její divadelní, televizní a filmové role, je téměř nemožné. Jednou z těch posledních, s níž slaví velké úspěchy již sedmou sezónu, je monodrama, nazvané Žena vlčí mák v režii Jaromíra Janečka.
    Hana Maciuchová v něm velmi přesvědčivě hraje osamělou, stárnoucí vdovu, která již od života nic nečeká a ani smrt ji neděsí. Jenže v kavárně nečekaně potkává muže, malíře, a hluboce se do něj zamiluje. Během svého mimořádného výkonu ovládne tato křehká herečka nejen jeviště,
ale také hlediště, ostatně, načas se ocitne přímo mezi diváky. Hlavním výrazovým prostředkem je přitom především její nezaměnitelný hlas, s nímž publiku postupně prozrazuje, že milovat a být milována může žena každého věku.

Žena vlčí mák
Karlovarské městské divadlo- pátek 15. září 19.30

Žena vlčí mák


Skvělá zpráva, Mánička žije dál.

    Ani po nečekané smrti ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka Heleny Štáchové, která propůjčila svůj hlas jedné z hlavních postaviček tohoto světově proslulého loutkového souboru, Máničce, o ni diváci nebudou ochuzeni. Helena Štáchová si totiž včas vychovala svoje nástupce a ti tradici legendárního Divadla S+H udržují nadále na stejně vysoké úrovni.
    Dcera Heleny Štáchové a Miloše Kirschnera Denisa je dokonce úspěšnou autorkou nových divadelních představení. Jedním z nich je i hra, nazvaná Hurvínkova Nebesíčka, jež vyšla také knižně.
    Autorka se v ní zamýšlí nad zajímavou otázkou, jakou řečí vlastně hovoří domácí mazlíčci. Samozřejmě ji řeší s pomocí Máničky a Hurvínka. Ten chce naučit svého psa Žeryka mluvit lidskou řečí, ale vůbec se mu to nedaří, a tak pošle nebohé pejska z domu pryč. Jenže ten si umí poradit a odejde do zvířecích Nebesíček, kde ho svět lidí netrápí. Hurvínek s Máničkou se vydají za ním a snaží se ho přesvědčit, že ho mají stále rádi. 

Hurvínkova Nebesíčka
Karlovarské městské divadlo
Neděle 10. září:  14.00 a 16.30

(Představení je vhodné pro děti od 4 let)

Hurvínkova Nebesíčka


Karlovarské divadlo po prázdninách opět ožije.
S plnou parádou.

    Po delší prázdninové pauze zahajuje Karlovarské městské divadlo podzimní část sezóny. A to
s plnou parádou. Hned v pátek prvního září je na programu  koncert Vivat jazz- k poctě legendám. Karlovarský Big band na něm připomene, že právě před sto lety, v září 1917, vznikla první jazzová nahrávka, vydaná na gramofonové desce a okamžitě se stala hitem. Na koncertě zazní nestárnoucí melodie jazzových legend, například Glena Millera, George Gershwina, Dukea Elingtona nebo Counta Basieho.
    Neděle bude patřit dětem. KMD totiž zahájí další ročník velmi oblíbeného minifestivalu Pohádkové září. Díky úvodní pohádce Začarovaný les Docela velkého divadla  se mohou návštěvníci festivalu v neděli v 15 hodin  osobně setkat s herci, kteří v ní budou hrát. Před budovou divadla na ně budou čekat pohádkové postavy, například  královna a princezna nebo drak a další zvířátka ze Začarovaného lesa.
    Na úterý 5. září pak KMD připravilo jeden ze svých největších hitů, hru Roberta Beckera Caveman, one man show Jakuba Slacha v režii Patrika Hartla. Tomu, kdo jej snad náhodou ještě neviděl, prozradíme, že toto představení plné inteligentního humoru, zkoumá rozdíly mezi muži
a ženami. Vzhledem k tomu, že většinu publika Caveman okouzlí natolik, že ho chtějí vidět znovu
a znovu, je také v Karlových Varech stále beznadějně vyprodaný.

Big Band


Podzimní předplatné KMD bude plné hereckých osobností: Polívka, Kopta, Vaculík, Stašová, Maciuchová a další.

    Karlovarské městské divadlo má sice prázdninovou pauzu, ale svým divákům nabízí, aby si
v této době zajistili předplatné na druhou část letošní sezóny. Až do konce srpna si mohou zakoupit jednu ze dvou variant abonentek.

    Skupina A obsahuje především výběr komedií v nastudování populárních českých divadel. První z nich se začátkem října stane další hra jednoho z nejúspěšnějších českých dramatiků současnosti, Petra Kolečka, nazvaná Dvě noci na Karlštejně. Pojednává o nejlepší české manželce, která vždy a všude dokáže sehnat český knedlík. V inscenaci Divadla Kalich účinkují Václav Kopta, Lucie Benešová, Igor Chmela a Jana Bernášková.
    V říjnu se ještě představí známý filmový a divadelní režisér a scénárista Petr Zelenka. Studio Dva přiveze jeho ironickou komedii Věra, sondu do zábavního průmyslu a dnešní cynické doby
v podání hvězdné herecké sestavy: Ivany Chýlkové, Bolka Polívky, Jany Strykové, Kryštofa Hádka, Romana Zacha a Sabiny Remundové.
    Listopadovou nabídku odstartuje slavná hra Warrena Adlera Válka Roseových, kterou proslavil stejnojmenný film. V Příbramském divadle ji nastudoval režisér a herec Ondřej Sokol v hlavních rolích s Michalem Dlouhým a Kateřinou Lojdovou.
    Dalším listopadovým titulem se stane Zamilovaný sukničkář Divadelní společnosti Háta. Fraška o milostných eskapádách záletného velvyslance slibuje řadu vtipných scén, nečekaný konec
a celou řadu oblíbených hereckých osobností, například Lukáše Vaculíka, Martina Zounara, Adélu Gondíkovou, Mahulenu Bočanovou, Veroniku Jeníkovou či Ivanu Andrlovou.
    Atraktivní nabídku skupiny A uzavře inscenace Divadla na Jezerce Poslední aristokratka v režii Arnošta Goldflama. Hrdinkou adaptace populárního románu Evžena Bočka je Američanka, jejíž rodina získá zpět zámek v Čechách. Ale dostane jej i se svérázným služebnictvem. V hlavní roli se představí Anna Polívková a společně s ní Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská
a Jitka Sedláčková.

    Abonenti skupiny B se mohou těšit na multižánrový výběr inscenací. V říjnu bude zahájena slavnou hrou T. Williamse Skleněný zvěřinec, tragikomedií na téma rodinných vztahů. V hlavní roli opuštěné matky, která chce udělat pro své děti to nejlepší, exceluje Simona Stašová, jejíž vystoupení jsou v Karlovarském divadle vždy beznadějně vyprodaná.
    V KMD pravidelně hostuje také Cirk La Putyka. Tentokrát přiveze Up End Down, poetické podobenství o lidech a andělech v režii Rostislava Nováka mladšího. Divákům nabízí fantastický smyslový zážitek, možnost přemýšlet, smát se i plakat.
    V podzimní nabídce předplatného nebude chybět ani další zajímavá inscenace Divadla Ungelt, nazvaná 4000 dnů.  Tato komorní tragikomedie si klade otázku, jak důležité jsou pro nás naše vzpomínky a co se stane, když o ně náhle přijdeme. Roli matky, jejíž syn ztratí po probuzení
z kómatu paměť, vytvořila Hana Maciuchová.   
    Kategorie hudebních žánrů nabídne populární operetu Emmericha Kálmána Čardášová princezna v zdařilém provedení Divadla J. K. Tyla v Plzni. Po celém světě se proslavila svým hudebním temperamentem, ohnivými čardášovými melodiemi a dějem, jemuž nechybí humor,
ani sentiment.
    Koncem roku představí svoji další premiéru Činohra KMD. Viktor Braunreiter se v původní hře Tajemství pánů Becherů věnuje slavné osobnosti karlovarských dějin.  Výsledkem je hořkosladké vyprávění o třináctém karlovarském prameni, plné tajemných bylin, lásky a lidskosti, opět v režii Jiřího Seydlera.

Předplatné je možné zakoupit až do 31. srpna přímo v pokladně KMD nebo e-mailem na adrese: vstupenky@karlovarskedivadlo.cz. Cena činí v obou skupinách Kč 1 500,- Další podrobné informace najdete na webu: www.karlovarskedivadlo.cz

Up End Down


Pozvánka na derniéru úspěšné komedie

Vážení divadelní přátelé,
    dovolujeme si Vás upozornit, že tuto sobotu uvedeme na nádvoří hradu Loket derniéru inscenace Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti. Pokud dosud ušla vaší pozornosti, máte poslední šanci vidět tuto zcela původní karlovarskou hru, kterou šéf činohry KMD a zároveň její režisér Jiří Seydler napsal k loňskému 700. výročí narození zakladatele našeho města Karla IV. Ke svému velkému překvapení totiž zjistil, že neexistuje hra, která by vztah Karla IV. ke Karlovým Varům připomínala. A nejen k nim, ale také k Lokti, kde byl jako malý chlapec uvězněn.  Ostatně, zde se kromě samotných Karlových Varů tato úspěšná komedie v uplynulé sezóně hrála a v jejich romantických kulisách se nakonec bude konat i její derniéra.
    V trendu uvádění původních her o historii a významných osobnostech našeho regionu chce Činohra KMD pokračovat. V květnu měla premiéru pohádka Konec strašidel ve Svatošských skalách, inspirovaná knihami populárního spisovatele Zdeňka Šmída a nyní už se připravuje další hra, tentokrát vyprávějící o zdejší dynastii Becherů.

Karel IV. Aneb Strasti Otce vlasti
Nádvoří hradu Loket - sobota 10. června 20:00 hodin

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti


Rekordman Marc Camoletti napsal nejhranější komedii na světě    

    Francouzský dramatik Marc Camoletti je autorem mnoha úspěšných komedií, které baví diváky již téměř šedesát let. A dokonce i té nejúspěšnější. Jeho skvělá komedie Létající snoubenky byla dokonce zapsána do Quinessovy knihy rekordů jako nejhranější francouzská hra na světě. Jeho díla byla přeložena do pětapadesáti jazyků a on sám za ně získal mnoho cen.
    U nás je velmi populární komedie A do pyžam, stejně jako jeho další hra, nazvaná Na správné adrese. Ve Francii je rovněž nesmírně oblíbená a s ohromným úspěchem se setkává všude, kde se rozhodli ji uvést.
    Na českých jevištích se hraje od roku 2001 pod názvem Byt na inzerát, což lépe vystihuje její děj.  Inzerát je totiž zdrojem řady vtipných situací a dialogů, stačí prozradit, že čtyři ženy, bydlící
v jednom bytě, hledají s jeho  pomocí  nového nájemníka,  žáka pro hru na klavír, model k vytvoření sochy,  či partnera, ale když se dostaví potencionální zájemci, ta pravá nikdy není doma...
    V obnovené premiéře Divadelní společnosti Háta účinkují Martin Zounar, Adéla Gondíková (Jana Zenáhlíková), Ivana Andrlová, Veronika Jeníková, Marcel Vašinka a další populární herci.

Byt na inzerát
Karlovarské městské divadlo
středa 31. května 19:30

Byt na inzerát


ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ

Adéla ještě nevečeřela dne 7. června v 19:30 hodin

Omlouváme  se všem divákům, ale z technických důvodů bylo představení zrušeno. Zakoupené vstupenky lze vracet v místě nákupu.

Děkujeme za pochopení.


Youtube Videa

 

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

PREMIÉRA 14. 5. 2016 v Karlovarském městském divadle

Další informace

 

Činohra Karlovarského městského divadla

1. 9. 2013 - Navštivte naší Činohru Karlovarského městského divadla

Autor: VIFOMEDIA.CZ s.r.o.

Další informace