Aktuálně

New 


Advent v Karlovarském divadle: premiéra i slavné vánoční evergreeny

    Také v letošní sezóně se bude ve slavnostně vyzdobeném Karlovarském městském divadle konat adventní a vánoční program. A jak je z předprodeje zřejmé, je o něj obrovský zájem.
    První adventní víkend byl ve znamení slavnostní premiéry nové, v pořadí již patnácté premiéry Činohry KMD, inscenace původní hry Viktora Braunreitera Tajemství pánů Becherů.
    Na středu 6. prosince je připraven proslulý baletní klenot P. I. Čajkovského Louskáček. Představení, inspirované dvěma slavnými příběhy, Myším králem a Vánoční pohádkou, je jedním
z krásných předvánočních dárků pro děti i pro dospělé.
    O den později opět přijede Hrdý Budžes s Bárou Hrzánovou. Dramatizace populárního románu Ireny Douskové patří k nejúspěšnějším titulům na českých jevištích posledních patnácti let a těší se rovněž stálé oblibě karlovarských diváků.
    Příští týden začne předvánoční program gradovat.   Po pondělním Adventním koncertu žáků
a učitelů karlovarských ZŠ a ZUŠ se budou v úterý konat Swingové Vánoce, na nichž se představí český Frank Sinatra Jan Smigmator, skvělá zpěvačka Dasha a jeden z nejlepších evropských swingových orchestrů Big Band Felixe Slováčka. Publikum se může těšit nejen na vynikající interprety a muzikanty, ale také na vánoční evergreeny.
    Čtvrtek 14. prosince bude pro změnu vyhrazen Jazzovým Vánocům z domácí dílny. Vystoupí na nich totiž hudebníci a tanečníci karlovarské ZŠ a ZUŠ.
    KMD dodrží i tradici tolik oblíbené České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání Plzeňského orchestru a souboru Nová Česká píseň. Tentokrát zazní v pondělí 18. prosince.

Bližší informace viz program

Swingové Vánoce


Tajemství pánů Becherů.  Jakou roli sehrála babička? A co vůbec nefungovalo?

Karlovarské městské divadlo letos uvede již druhou inscenaci, věnovanou významným osobnostem Karlových Varů. První z nich Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti logicky patřila zakladateli našeho města. A druhá pro změnu připomene otce třináctého pramene Josefa Bechera. Autorem historické „hořkosladké" komedie Tajemství pánů Becherů je známý karlovarský herec a principál Pouličního divadla Viktor Braunreiter, který nám o ní prozradil více.

Vaše historická komedie vznikla na objednávku Činohry KMD.  Co vás na karlovarské historii nejvíce fascinuje? A jak dlouho se jí věnujete?
Moje rodina žije na Karlovarsku už mnoho generací. Mám ve vzpomínkách vyprávění mé babičky, která mi Karlovy Vary popisovala jinak, než jsem je svýma očima vnímal. Čím více se pročítám různými materiály, tím víc zjišťuji, že nelhala.  Byla skvělá vypravěčka, a tak jsem tak nějak předpokládal, že si vymýšlí. Historie, hlavně ta neoficiální, lidská, mě zajímá, co si pamatuji. A to už v době, kdy jsem vůbec netušil, že bych mohl někdy hrát divadlo či psát scénáře právě o našem městě.  

Co bylo z babiččina vyprávění nejzajímavější?
Popisovala mi kolonády, jako úplně jiný svět. S vlastním časem, způsoby chování i odlišnou atmosférou. Z jejího popisu jsem pochopil, že naše město je nejkrásnější v listopadu, hodinu před půlnocí. Kolem kolonád jsou, alespoň si to namlouvám, zřetelně slyšet dávné příběhy. 

Narazil jste při studiu archivních materiálů na něco nečekaného nebo obzvláště zajímavého? Čím vás Josef Becher nejvíce oslovil?  A jakou roli přitom sehrál třináctý pramen?
Samozřejmě, že narazil.  Jen se mi to nechce prozrazovat. V mém příběhu nejde jen o Josefa Bechera, ale o všechny významné členy rodiny. Becherové jsou v našem vyprávění především lidé a s dalšími lidmi se setkávají.  Nedovolil bych si říci, že je jeden více významný, než druhý. Josefa Bechera bych popsal třemi slovy: myšlenka, vůle a čin.

Vy sám hrajete postavu Sepha.  Ta je rovněž skutečná?
Jak se to vezme.Seph představuje prostý lid, který sleduje, jak se svět mění. A také dobrého Čecha.

A kdo bude hrát další postavy?
Karel Beseda si zahraje Josefa Bechera a Alfreda Bechera. Lucie Domesová Heddu Becherovou, jedinou ženu, která znala tajemství receptu Becherovky.  Doktora Frobriga, jenž má společně
s Josefem Becherem hlavní zásluhu na vzniku Becherovky, představuje Radek Bár. A slavného J.W. Goetha a zároveň Gustava Bechera František Špaček. V rolích manželek rodu Becherů se vystřídají Magdalena Hniličková a hostující Bára Štěpánová. Celou hereckou sestavu pod režijním vedením Jiřího Seydlera ještě doplňují Tereza Švecová, Eliška Huberová a Jiří Švec.

Nemohu se nezeptat na otázku, která se přímo vnucuje. Jak moc vám při psaní pomáhala samotná Becherovka?
Třináctý pramen mám rád, ale při psaní nemůžu popíjet. Rád bych, ale nefunguje to. :)

Tajemství pánů Becherů
Premiéra: sobota 2. prosince 19:30

Karlovarské městské divadlo

Tajemství pánů Becherů


22. 3. 2018, 19.30

JenomPísničkyTour 2018

Kapela Kryštof a Karlovarské městské divadlo
Po deseti letech se kapela Kryštof vrací do divadelního prostředí. Bude se hodně hrát, ale i hodně povídat a ... a to bude vše. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách
a monstrózních led obrazovkách chce Kryštof úplně zpět. Na holé pódium, tam, kde k písničkám potřebujete "jen" španělku a sami sebe. JenomPísničkyTour 2018.

Předprodej vstupenek bude zahájen 4. 12. 2017 od 10:00 a to pouze v pokladně divadla. Od 5. 12. 2017 bude možné využívat všechny služby předprodeje (internet, prodejci Infocentra Karlovy Vary, telefonické rezervace atd.).   

Ceny vstupenek: 990,- 890,- 790,- 690,- 490,-

Kryštof


Muzikál Adéla ještě nevečeřela slaví první narozeniny

     Právě před rokem se v Karlovarském městském divadle konala slavnostní premiéra  původního českého muzikálu Adéla ještě nevečeřela a stala se jedním z nejúspěšnějších představení, na němž se podílela Činohra KMD.  Podobně, jako v případě muzikálu Divotvorný hrnec, se opět spojili herci Západočeského divadla v Chebu a Činohry Karlovarského městského divadla, členové  Karlovarského symfonického orchestru i stejný realizační tým pod vedením režiséra Zdeňka Bartoše.
     Muzikál, jehož autory jsou Radek Balaš a Ondřej Brousek, je divadelní verzí slavného filmu Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského z roku 1977. Také v tomto případě jde o zdařilou parodii na příběhy o neohrožených detektivech a jejich všehoschopných protivnících, navíc ovšem akcentuje fascinaci současného diváka akčními horory. Na scéně se tak objeví řada hororových rekvizit,
od sekyry v zádech, až po tančícího kostlivce. Avšak západočeský Nick Carter je spíše akčním superhrdinou než uhlazeným aristokratem. Samotná masožravka Adéla je pak monstrum, které před očima diváků narůstá do nadpřirozených rozměrů, podobně jako zmutované příšery
v béčkových filmech.
     Autoři napsali pro Adélu patnáct originálních písní, které patří v konkurenci naší současné muzikálové produkce ke špičce.  Hudba má švih, swingové tempo, chytlavé melodie.  Bizarně nadsazenou atmosféru secesní Prahy dodávají muzikálové Adéle také komiksové kresby Dana Černého.

Účinkují: Dominick Benedikt, Radek Bár, Petr Batěk, Pavel Marek, Karolína Jägerová, Vuk Čelebić, Jarmila Šimčíková/ Lucie Domesová, Jindřich Skopec/ Karel Beseda, Miroslav Sabadin, Pavla Janiššová, Vladimíra Vítová, Barbora Mošnová, David Beneš, Jiří Švec, Pavel Richta, Radmila Urbanová, Daniela Šišková

Adéla ještě nevečeřela
KMD - čtvrtek 23. listopadu 19:30

Adéla ještě nevečeřela


Noc divadel už popáté. Tentokrát s třináctým pramenem

    Také letos povedou, v rámci mezinárodního projektu Noc divadel, všechny cesty do Karlovarského městského divadla. Alespoň tedy ve Varech. Její hosté se mohou opět těšit na mimořádně atraktivní program. Tentokrát bude ve znamení další připravované inscenace Činohry KMD, nazvané Tajemství pánů Becherů, jejíž premiéra se uskuteční v sobotu 2. prosince.
    Další původní hra, kterou napsal Viktor  Braunreiter a režíroval šéf Činohry KMD Jiří Seydler,
je věnována výjimečné osobnosti karlovarských dějin, Josefu Becherovi, potažmo tajemství světově proslulého třináctého pramene. A ten, jak je známo, chutná všem návtěvníkům města
i pacientům nejvíce ze všech.
    Zatímco na slavnostní premiéru si diváci budou muset ještě pár dnů počkat, již tuto sobotu se dočkají malé ochutnávky. Autor, režisér i herci jim prozradí, co se do nové inscenace nevešlo a co bylo tvrdě zakázáno, například kvůli falšování historie. O zábavu přitom samozřejmě nebude nouze.

Noc divadel 2017
všechny cesty vedou do KMD

sobota 18. listopadu 19:00

Noc divadel 2017


Přijede nejúspěšnější česká spisovatelka.  Prozradí, co nejvíce zabírá na muže.

    Scénáristka, spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská je nejlepším důkazem toho,
že i žena s postavou XXL se může proslavit ve filmu a showbyznysu. Rozhodla se totiž udělat ze svého zdánlivého nedostatku svoji největší přednost a dodat tak inspiraci
a sebevědomí všem, kteří se trápí tím, že nemají ideální míry.
    Její vzhled, a v neposlední řadě i svérázná rodina, jsou pro ni tou největší inspirací.
A ne vždy jde jen o záležitosti radostné. Svým čtenářům se svěřuje, i když ji potká něco velmi smutného, jak tomu bylo v případě předčasné smrti manžela nebo matky, s níž žila až do poslední chvíle.
    Kromě toho, že je vůbec nejvydávanější českou spisovatelkou, má za sebou také neméně úspěšnou kariéru moderátorky. Její talk show Banánové rybičky patřila ve své době
k nejsledovanějším a Česká televize ji reprízuje dosud.
    Nyní slaví úspěchy s novou one woman show Strašná nádhera, nazvanou podle její nejnovější knížky, která je velkou obhajobou lásky v každém věku. Pořád platí, že je tou nejdůležitější věcí
v životě. Halina v ní například v poloze, kterou má nejraději, prozradí, co nejvíce zabírá na muže. Jak už je u ní zvykem, téma lásky doplňuje i povídáním o jídle nebo showbyznysu.  „Budu mluvit
o věcech, které jsou krásné, ale v důsledku mohou znamenat něco strašného a nebo naopak
o věcech, které zpočátku zní příšerně, ale ve výsledku je to nádhera," prozrazuje. A také slibuje,
že dojde na oblíbené dotazy z publika.

Strašná nádhera
Karlovarské městské divadlo středa 15. listopadu 19:30

Halina Pawlowska


S tvojí dcerou ne! S Petrem Nárožným ano.  

    I když už letošní přehlídka nejlepších divadelních představení a osobnosti Bestfest skončila, diváci Karlovarského městského divadla se mohou těšit na další úspěšné inscenace a nejlepší české herce. K nim bezesporu patří i Petr Nárožný.  Ostatně, příští rok tomu bude padesát let,
co začal vystupovat na jevišti.  Ale asi již málokdo si vzpomene, že zpočátku působil „pouze" jako moderátor na koncertech skupiny Rangers. Je zajímavé, že tehdy byl úplným amatérem
a že vystudoval stavební fakultu ČVUT.
    Ale díky nespornému talentu se mu brzy podařilo získat angažmá v Divadle Semafor,
kde účinkoval společně s legendární dvojicí Šimek a Grosman. Další významnou éru jeho umělecké kariéry představuje Činoherní klub, kde působí dosud. Hostuje i na dalších scénách
a nepohrdne ani zájezdovými štacemi. Celých třináct sezón například exceluje ve veleúspěšné komedii Antonína Procházky S tvojí dcerou ne! Jeho role v ní evokuje postavy, které Petr Nárožný vytvořil v populárních českých filmech. A ani tentokrát diváky nezklamal. Manžel, kverulant,
je v jeho podání tradičně skvělý.

S tvojí dcerou ne!
Karlovarské městské divadlo- neděle 12. listopadu 19.30

S tvojí dcerou ne!


Letošní  Bestfest: radost sedět v publiku 

    Tento týden byla v Karlovarském městském divadle zahájena druhá část letošního divadelního festivalu Bestfest. Kromě přehlídky toho nejlepšího, co se v současné době hraje na českých jevištích, nabízí i vizitky vynikajících režisérů a hereckých osobností. V jednotlivých inscenacích se střídají herecké legendy, jakými jsou například Hana Maciuchová, Taťjana Medvecká nebo Bolek Polívka, se svými úspěšnými následovníky.
Patří k nim i Michal Dlouhý. Velký respekt si nedávno získal za to, jak přesvědčivě zahrál Zdeňka Štěpánka v televizním seriálu Bohéma. Nyní ho zase můžeme vidět coby legendárního kapitána Exnera, tedy v roli, tradičně určené pro nejlepší české herce.
    Stejně zářivá je i jeho divadelní kariéra, hostuje na nejprestižnějších pražských scénách, od Divadla Na Zábradlí až po Národní divadlo. V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami se dočkal mimořádné herecké příležitosti ve slavné divadelní hře Warrena Adlera Válka Roseových. Úspěšná inscenace Ondřeje Sokola se hraje po celé republice a stane se vyvrcholením letošního Bestfestu. Diváci, kteří ji již viděli, se jednoznačně shodují, že je toto představení skvělé, především zásluhou Michala Dlouhého a Kateřiny Lojdové. „Radost sedět v publiku," hodnotí stručně výtečnou černou komedii.

Válka Roseových KMD - pondělí 6. listopadu 19:30

Válka Roseových


Besídka divadla Sklep - pořád stejná, vždycky jiná.

    Také v letošní sezóně dorazí do Karlovarského městského divadla legendární pražské divadlo Sklep s každoroční novou Besídkou.
Ta letošní bude opět složená z mnoha humorných výstupů, skečů, gagů, písní a tanců, které polechtají bránici i tomu největšímu morousovi a kakabusovi. Již nyní se stala hitem scénka Milana Steindlera „Opilec-končím s pitím" nebo sborový zpěv části souboru, nazvaný Gruzínský chorál. Ten bude mít v Karlových Varech jistě mimořádný ohlas. Nechybí ani tradiční nenapodobitelná taneční kreace Davida Vávry v písničce Niť a pořádně ostrá politická satira.
   Fanoušci Sklepa se samozřejmě dočkají všech hlavních hvězd: Davida Vávry, Milana Šteindlera, Jiřího Fera Burdy, Terezy Kučerové, Hany Navarové nebo Lenky Vychodilové. 

Besídka 2017
Karlovarské městské divadlo - středa 1. listopadu 19:30

Besídka 2017


Karlovarské městské divadlo,

zveřejňuje poptávkové řízení - „zajištění provozu cateringových služeb"

více


Jazzmani mají opět svátek, oslaví ho i v divadle.

    Letošní ročník karlovarského jazzového festivalu JazzFest se odehraje také v Karlovarském městském divadle. Ředitelka KMD Dana Neumanová a ředitel JazzFestu Milan Krajíc se dohodli, že se v historické budově divadla uskuteční jeden ze čtyř hlavních koncertů tohoto mezinárodního svátku s dlouholetou tradicí.
    A jazzoví fanoušci si v divadle opravdu přijdou na své.
Představí se na něm totiž rozsáhlé těleso  East West European Jazz Orchestra feat, s nímž budou účinkovat jedna z nejlépe swingujících zpěvaček na světě Deborah J. Carter
a renomovaný německý vokalista Norbert Gottschalk, patřící rovněž ke světové špičce.
    Deborah J. Carter
je na jazzových festivalech jako doma a hostuje na nich se svým triem nebo s různými formacemi, od sólových klavíristů až po velké orchestry. Časopis Music Marker ji označuje za absolutně špičkovou vokalistku a jednu z nejdynamičtějších na současné jazzové scéně. Jejím oblíbeným žánrem je tzv. metropolitní jazz, který odráží energii a ducha jakéhokoliv hlavního města v tomto století i kosmopolitní vlivy svých obyvatel.
    Podobně se těší vynikající pověsti i německý jazzman Norbert Gottschalk. Již jeho debutové album, které vyšlo v roce 1988, získalo cenu německých kritiků a katapultovalo ho mezi deset nejlepších jazzových zpěváků na světě.
    Mezinárodní hudební projekt East West European Jazz Orchestra feat představuje spojení západního a východního jazzu. Tato symbióza několika hudebních kultur nabízí posluchačům pohled na všechny možné hudební styly v té nejvyšší kvalitě.

JazzFest 2017
Karlovarské městské divadlo pátek 20. října 19:30

JazzFest 2017
Deborah J. Carter


Youtube Videa

 

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti

PREMIÉRA 14. 5. 2016 v Karlovarském městském divadle

Další informace

 

Činohra Karlovarského městského divadla

1. 9. 2013 - Navštivte naší Činohru Karlovarského městského divadla

Autor: VIFOMEDIA.CZ s.r.o.

Další informace

 

 

 

 

Program září 17

◄ Předchozí měsíc

Statutární město Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Facebook