Aktuálně

New 

připravujeme: Sněhová královna


Simona Stašová přijíždí s novou komedií.
Ještě před premiérou.
 

    Simona Stašová už deset sezón spolehlivě vyprodává karlovarské divadlo se svojí „one woman show" Shirley Valentine. Svoje zdejší početné fanoušky však tentokrát potěší úplnou novinkou, která bude mít premiéru v pražském Divadle Bez zábradlí teprve v červnu tohoto roku. Karlovarské publikum tak bude patřit mezi první, které bude mít příležitost ji zhlédnout. Jedna z nejlepších
a nejúspěšnějších českých hereček si jako vždy vybrala skvělý titul, slavnou komedii proslulého hitmakera Neila Simona Vězeň na Druhé avenue. I když se tato hra hraje po celém světě od 70. let minulého století, její obsah je stále aktuální. Vypráví totiž o tom, co se stane, když se člověk, zhýčkaný výdobytky civilizace, najednou ocitne bez nich, ale také bez práce a vše se proti němu spikne.
    Společně se Simonou Stašovou hrají: Kamil Halbich, Veronika Jeníková, Vasil Fridrich, Jelena Juklová a dalš.

Vězeň na Druhé avenue
Karlovarské městské divadlo/ pondělí 21. května 19.30

Vězeň na Druhé avenue


ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ!

Vážení diváci,

dne 16. května 2018 nebude uvedeno představení „Klec" a to z důvodu onemocnění jednoho z hlavních představitelů Adriana Jastrabana. Vstupenky a abonentky zůstávají v platnosti pro náhradní termín 14. 9. 2018. Vstupenky lze vrátit v místě nákupu a to nejpozději do konce měsíce května 2018.

Děkujeme za pochopení. Karlovarské městské divadlo.  


Nádherná Rusalka, tentokrát z Plzně

    Operu Rusalka geniálního skladatele Antonína Dvořáka není nejspíše třeba představovat, protože většina z  nás tuto lyrickou pohádku o vodní víle, která zatouží po lásce krásného prince, dobře zná. Rusalka ovšem není pouhou pohádkou, toto nádherné a celosvětově proslulé dílo nabízí publiku ještě další otázky o smyslu života, o lidských a nadpřirozených bytostech a jejich vzájemné existenci. Ne každý ovšem ví, že tuto operu zkomponoval Antonín Dvořák na libreto básníka Jaroslava Kvapila podle pohádky slavného spisovatele Hanse Christiana Andersena.
    Díky dojemnému příběhu a překrásným áriím patří Rusalka k nejoblíbenějším operám nejen
u nás, ale i ve světě a nedávno ji uvedla například Metropolitní opera v New Yorku. Jednu
z nejnovějších verzí loni nastudovalo plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla v režii Tomáše Pilaře. Zdařilá inscenace zaujme zajímavou scénou, dobovými kostýmy, sugestivními světelnými projekcemi a především výtečnými výkony sólistů, z nichž největšího  aplausu se dočkal Vodník
v podání  Františka Zahradníčka.

Rusalka
Karlovarské městské divadlo neděle -13. května 19.30 hod

Rusalka


Divadlo oslaví zahájení lázeňské sezóny další premiérou. 

    Historická budova karlovarského divadla se také letos stane jedním z míst, kde se bude konat slavnostní zahájení lázeňské sezóny. I když je páteční Slavnostní večer města vyhrazen pro uzavřenou společnost, v sobotu večer mohou divadlo navštívit všichni zájemci. Jako součást bohatého programu oslav se zde uskuteční další mimořádná událost, premiéra společného projektu Karlovarského městského divadla, Karlovarského symfonického orchestru a karlovarské ZŠ a ZUŠ.
    Představení, nazvané Karneval zvířat, je originálním zpracováním populární hudební suity Camilla Saint- Saënse, jíž dal sám autor podtitul Velká zoologická fantazie pro dva klavíry
a komorní soubor. Mimochodem, v době, kdy ji slavný skladatel komponoval, pobýval v Praze.
    Projekty, na nichž se podílí KMD s karlovarskými uměleckými školami, patří k nejnavštěvovanějším představením našeho divadla a jsou důkazem, jak báječné výsledky přináší spolupráce dlouholetých profesionálů, pedagogů a talentovaných žáků. 

Karneval zvířat
slavnostní premiéra v rámci zahájení lázeňské sezóny 2018

Sobota 5. května 19. 30

Karneval zvířat


Jedinečná událost.  Původní hru Ivy Janžurové uvidí karlovarské publikum jako vůbec první u nás.

    Představovat Ivu Janžurovou je zhola zbytečné, protože tuto vynikající filmovou, televizní
a divadelní herečku zná skutečně každý. Ne každý však ví o tom, že sama začala psát divadelní hry. Tu úplně nejnovější, groteskní komedii nazvanou Veletoč, uvidí karlovarské publikum jako vůbec první v Čechách. V Karlovarském městském divadle se totiž tento týden odehraje nejen předpremiéra, ale na zdejším jevišti se koná i poslední generální zkouška této nové inscenace Divadla Kalich, pod režijním vedením Šimona Cabana.
    Je zajímavé, že k napsání komedie inspirovala populární herečku její kolegyně Jana Paulová, která je také její spoluautorkou. Vypráví o životě svérázné trojice, sourozenců Boženky, Arnošta
a jeho manželky Helgy. Tu mu Boženka sama vybrala a pevnýma rukama řídí život manželské dvojice. Jenže nudný rodinný stereotyp se začne následkem nečekaných veletočů zásadně měnit.
    Kromě Ivy Janžurové  se v dalších rolích objeví Eva Holubová, Sabina Remundová,  Marian Roden, Přemysl Pálek a  Aleš Bilík.

Veletoč
Karlovarské městské divadlo- pátek 27. dubna 19.30

Iva Janžurová


Ještě nevíte, kdo je Hrdý Budžes? Tak máte další šanci se to dozvědět. 

    Stěží uvěřitelných patnáct let se na jeviště Karlovarského městského divadla vrací inscenace Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami Hrdý Budžes. Zásluhu na tomto fenoménu má především herečka Bára Hrzánová v titulní roli zvídavé žákyně druhé třídy Helenky Součkové. Ta publiku zcela odzbrojujícím způsobem připomíná tragickomickou éru normalizace.
    Dnes již kultovní adaptace stejnojmenného románu Ireny Douskové v režii Jiřího Schmiedta  měla v příbramském divadle premiéru již v roce 2002 a od té doby se obrovským úspěchem hraje nejen na domácí scéně, ale také po celé zemi, a má za sebou již více než 700 repríz. Podle teatrologů jde o jedno z nejdéle uváděných divadelních představení u nás. Na rozdíl od většiny rekordních hitů je však postaveno na výkonu hlavní protagonistky Báry Hrzánové, která za tuto roli získala v roce 2003 Cenu Thálie.
    Té se dosud hrát Helenku Součkovou nezprotivilo a dokonce považuje každé představení za malou rodinnou slavnost. Bojí se pouze, že už upovídanou žačku s ohledem na přibývající léta nebude moci hrát. Její kolegové ji však uklidňují, že ji bude hrát až do smrti. Publikum navíc hru miluje a chodí nejen na Hrzánovou, ale také na slavné hlášky.  Není ničím výjimečným, že si ji mnozí nenechají ujít několikrát.  Partu fanoušků má Hrdý Budžes samozřejmě i v Karlových Varech, ale jistě se najde ještě pár těch, kteří  netuší, co se za názvem Hrdý Budžes vlastně skrývá.

Hrdý Budžes
Karlovarské městské divadlo - úterý 17. dubna 19.30

Hrdý Budžes


Činohra KMD se činí. A má úspěch      

     Koncem loňského roku se uskutečnila jubilejní, v pořadí již patnáctá premiéra činohry Karlovarského městského divadla, nazvaná Tajemství pánů Becherů. Její výjimečnost spočívá
v tom, že byla uvedena původní hra, jejímž autorem je poprvé za dobu trvání souboru karlovarský autor Viktor Braunreiter. Vše nasvědčuje tomu, že tato cesta, tedy nabízet divákům hry
s tématikou slavné historie Karlových Varů, je cesta správná.  Představení se těší přízni domácího publika i lázeňských hostů.
    V poutavém příběhu o dávné karlovarské historii se představí oblíbení herci Činohry KMD a to hned  v několika rolích. Karel Beseda hraje Josefa Bechera a Alfreda Bechera, Lucie Domesová Heddu Becherovou, jedinou ženu, která znala tajemství receptu Becherovky. Doktora Frobriga, jenž má společně s Josefem Becherem hlavní zásluhu na vzniku Becherovky, představuje Radek Bár, slavného básníka J. W. Goetha a zároveň Gustava Bechera František Špaček. V rolích manželek rodu Becherů se vystřídají Magdaléna Hniličková a hostující Bára Štěpánová. Celou hereckou sestavu pod režijním vedením Jiřího Seydlera ještě doplňují Tereza Švecová, Eliška Huberová- Malíková a Jiří Švec.

Tajemství pánů Becherů
Karlovarské městské divadlo- středa 11. dubna 19:30

Tajemství pánů Becherů


Upozornění!

Dne 18. dubna 2018 bude pokladna divadla otevřena od 15:30. Důvodem je odstávka dodávky elektrického proudu.

Děkujeme za pochopení. Karlovarské městské divadlo.


Velký návrat Reginy Rázlové. Převtělila se do Marlene Dietrich

    I když patřila Regina Rázlová mnoho let k nejúspěšnějším českým herečkám, ať už divadelním nebo filmovým, její kariéru téměř zničilo rozhodnutí podnikat. Načas totiž kvůli němu skončila ve vazbě a trvalo dlouho, než se jí podařilo prokázat svojí nevinnu.  Celá kauza se vážně projevila na jejím zdraví, a tak se mohla ke své původní umělecké profesi vrátit až za nějakou dobu. Ale dokázala to s plnou parádou a její nezpochybnitelný herecký talent opět využívají jak filmoví,
tak televizní a především divadelní režiséři.
    Kromě hostování v prestižním Vinohradském divadle se stále nejvíce soustředí na spolupráci
s Divadlem Ungelt, kde v poslední době vytvořila několik hlavních rolí, například v představení Kurtizána nebo Mezi úterým a pátkem. Nyní exceluje v inscenaci  Miss Dietrich lituje. Hra britské autorky Gail Louwové  zaznamenává poslední den legendární filmové hvězdy, která se na sklonku života rozhodla ukrýt před veřejností. Jedinou oporou opuštěné, zestárlé a zcela nemohoucí ženy, je její dcera Maria Riva (Simona Postlerová), ale jejich vztah nikdy nebyl idylický. Způsob, jakým Regina Rázlová zahrála drsný konec kdysi obletované femme fatale je mimořádně věrohodný a od doby comebacku jde o její nejvydařenější výkon.

Miss Dietrich lituje
Karlovarské městské divadlo: pátek 6. dubna 19:30

Miss Dietrich lituje


 Edith hrajeme již patnáctou sezónu!

    Mimořádně úspěšná inscenace Divadla J. K. Tyla z Plzně „Edith, vrabčák z předměstí" již
v Karlových Varech zdomácněla a patří k nejhranějším titulům v historii KMD vůbec.  Karlovarská premiéra, která se konala v září 2004, zdejší diváky okouzlila a dojala. Díky tomu se zde Edith hraje již patnáctou sezónu a v té letošní připomíná, že v říjnu tomu bude padesát pět let, co se předčasně uzavřela kariéra legendární francouzské šansoniérky Edith Piaf. 
    Ti, kteří vynikající představení dosud ještě neviděli, mají nyní jednu z posledních šancí připomenout si osudy Edith Piaf ve strhujícím podání Radky Fišarové. Pohádkový příběh malé ženy s velkým hlasem, která se z pouliční zpěvačky vypracovala na světoznámou superstar,
se stala námětem mnoha knih, filmových scénářů a v neposlední řadě také tohoto úspěšného tanečního muzikálu.
    Ten je ovšem ryze českým produktem a dokázal se prosadit v tvrdé zahraniční konkurenci.  Libreto, choreografii a režii vytvořil Libor Vaculík, hudbu složil Petr Malásek.
    Diváci i kritika se vzácně doplňují v superlativech a tento titul řadí k těm, co dělají plzeňskému divadlu opravdu čest. Obzvláště nadšeně pak hodnotí výkon Radky Fišarové, která nesmrtelné šansony Edith Piaf zpívá s mrazivou autenticitou a vůbec se nelze divit, že v této roli hostuje
i v inscenacích jiných divadel a triumfuje v níž již osmnáct let. 

Edith, vrabčák z předměstí

Karlovarské městské divadlo - neděle 1. dubna 19:30

Edith, vrabčák z předměstí


Legendy připomenou legendární dvojici

    Letos je tomu právě padesát let, co v Praze vznikl jeden z nejpopulárnějších uměleckých tandemů  Miloslav Šimek a Jiří Grossmann. Společně začali psát povídky, které předčítali na legendárních Návštěvních dnech v Divadle Semafor. Získat na ně v té době vstupenky znamenalo vystát dlouhé fronty u pokladny. Ale výsledek stál za to. Publikum se výtečně bavilo nejen při vylomeninách této originální dvojice, ale také díky písničkám oblíbených zpěváků, například Jiřího Helekala, Pavla Bobka nebo Zuzany Buriánové a Milušky Voborníkové.
    Hlavní aktéři Návštěvních dnů dnes již bohužel nežijí. Ale jejich éru se rozhodli evokovat někteří jejich kolegové a následovníci, jimiž se stali například Luděk Sobota a Jiří Krampol. 
Ve vzpomínkovém pořadu vzkřísí nejslavnější scénky, povídky a písničky Návštěvních dnů. Zatímco Luděk Sobota a Jiří Krampol jsou aktivní stále, nejkrásnější a svého času i nejmladší zpěvačka Divadla Semafor Miluška Voborníková vystupuje už jen příležitostně.  Svůj největší hit Gimi det ding  nazpívala právě s Jiřím Grossmannem.
    A aby byla vzpomínka na nezapomenutelnou éru Návštěvních dnů co nejpůsobivější, hlas Šimka a Grossmanna obstará geniální imitátor Petr Jablonský. Prozradil, že jejich scénky zná nazpaměť už od deseti let.

Návštěvní den u Miloslava Šimka
Karlovarské městské divadlo - úterý 27. března 19:30

Návštěvní den u Miloslava Šimka


Herec Bob Klepl musel místo Národního divadla do Chebu. První, koho spatřil, byl Lenin a pak hodný Vlk. 

    Bohumil Klepl rozhodně patří k nejpopulárnějším hercům na českých jevištích.  Letos v březnu oslaví své šedesáté narozeniny, a tak stojí zato připomenout jeho zajímavou uměleckou kariéru, která shodou okolností odstartovala v našem regionu.  Málokdo si už dnes vzpomene, že se jeho první štací stalo Západočeské divadlo v Chebu.
    Herec tento fakt připomíná s obvyklou dávkou humoru: „V roce 1981 jsem absolvoval DAMU-obor herectví a pochopitelně jsem očekával angažmá v Národním nebo minimálně Vinohradském divadle. Nic z toho se však nekonalo. Pak zavolal nějaký pan Vlk z Chebu, že by mne vzal do divadla. Byl to šok.  Panika a deprese.  Ale co se dá dělat, jiná nabídka nepřišla. Sedli jsme
s manželkou do západního expresu a vystoupili v Chebu. Ráno vystoupivši z vlaku jsem viděl
v mlze sochu Lenina a pak už nikoho. Až v ředitelně divadla pana ředitele Vlka. Takového velkého pána. Byl moc hodný  a trochu se mi ulevilo. Dostali jsme krásný byt v Židovské ulici a spoustu krásných rolí. Během krátkého času jsem se spřátelil s mnoha kolegy z divadla a byli jsme fajn parta."
    A nebyl by to Bob Klepl, kdyby se zároveň nepřiznal, že s tou fajn partou tenkrát dost popíjeli
v divadelním klubu: „My vlastně v tom klubu žili a celá výplata zůstávala tam. Ale pozor! V tom klubu výborně vařili, takže to nebyl jenom alkohol, my jsme ty výplaty v klubu také projedli."
    Dnes už Bob Klepl v chebském divadle bohužel nehraje, ale v našem kraji hostuje pravidelně. Tentokrát k nám zavítá s představením Studia DVA Kutloch aneb i Muži mají své dny. V něm si společně se svými kolegy, například s Kryštofem Hádkem nebo Filipem Blažkem, berou na paškál víkendové partnerské nájezdy na obchodní centra.

Kutloch aneb I muži mají své dny
Karlovarské městské divadlo sobota 17. března 19:30

Kutloch aneb I muži mají své dny


Výjimečná příležitost: diváci si mohou vychutnat hořkosladkou komedii s hořkosladkým likérem.

    Karlovarské městské divadlo připravilo na tuto sobotu reprízu další původní hry, věnované významným osobnostem Karlových Varů. První z nich, Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti, patřila zakladateli našeho města. A druhá, nazvaná Tajemství pánů Becherů, pro změnu připomíná otce třináctého pramene, Josefa Bechera. Autorem této „hořkosladké" komedie je známý karlovarský herec a principál Pouličního divadla Viktor Braunreiter. Prozrazuje, že v jeho hře nejde pouze 
o Josefa Bechera, ale o všechny významné členy této slavné rodiny. 
    V poutavém příběhu o dávné karlovarské historii se představí herci Činohry KMD a to hned
v několika rolích. Karel Beseda hraje Josefa Bechera a Alfreda Bechera, Lucie Domesová Heddu Becherovou, jedinou ženu, která znala tajemství receptu Becherovky. Doktora Frobriga, jenž má společně s Josefem Becherem hlavní zásluhu na vzniku Becherovky, představuje Radek Bár.
A slavného J. W. Goetha a zároveň Gustava Bechera František Špaček. V rolích manželek rodu Becherů se vystřídají Magdaléna Hniličková a hostující Bára Štěpánová. Celou hereckou sestavu pod režijním vedením Jiřího Seydlera ještě doplňují Tereza Švecová, Eliška Huberová Malíková
a Jiří Švec.
    Návštěva divadla má v tomto případě další přidanou hodnotu. Každý z diváků totiž dostane hned po příchodu do foyer panáčka výtečné Becherovky, aby si tuto hořkosladkou komedii vychutnali s oblíbeným hořkosladkým likérem.

Tajemství pánů Becherů
Karlovarské městské divadlo- sobota 10. března 19:30

Tajemství pánu Becherů


Změna titulu!

Vážení diváci,

z důvodu zdravotní indispozice v uměleckém souboru jsme nuceni změnit představení Vrátila se jednou v noci, 18. března 2018 za představení Rukojmí bez rizika. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní představení, případně je můžete vrátit do 7 dnů v místě jejich zakoupení.

Děkujeme za pochopení. Karlovarské městské divadlo. 

více v programu divadla


Youtube Videa

 

Činohra Karlovarského městského divadla

1. 9. 2013 - Navštivte naší Činohru Karlovarského městského divadla

Autor: VIFOMEDIA.CZ s.r.o.

Další informace

 

 

 

 

Program duben 18

sobota 28. dubna 16:00
Tanec, tanec 2018

Krajská postupová přehlídka scénického tance

Vstupenky | Více ►

◄ Předchozí měsíc   |   Další měsíc ►

Statutární město Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Facebook