Aktuálně

New 

hrajeme: Sněhová královna


Milí divadelní přátelé.

    I když jsme v době prázdnin a dovolených připravili pouze několik odpočinkových pořadů, především koncerty, usilovně pracujeme na přípravě nové sezóny, která bude tradičně zahájena
v září. A hned zkraje se můžete těšit na jeden z největších hitů našeho programu, nesmírně populární one man show Jana Holíka Caveman v režii Patrika  Hartla. Vzhledem k tomu, že je vždy rychle vyprodaná, doporučujeme vám, abyste si včas zajistili vystupenky.
    Samozřejmě, že ani tentokrát nebude chybět minifestival Pohádkové září, který jako vždy odstartuje průvod pohádkových postav přes lázeňské území. Letos dokonce oslavíme již desátý ročník této oblíbené divadelní události a tomu odpovídá i program. Děti se mohou od 9. - 30. září těšit nejen na Spejbla a Hurvínka, ale též na slavné pohádky, například Princeznu se zlatou hvězdou nebo novou Sněhovou královnu v nastudování Činohry KMD.
    Říjen bude opět vyhrazen přehlídce nejzajímavějších představení českých divadel BESTFEST.
Tu zahájí 18. října velmi úspěšná komedie Divadla Na Jezerce Je úchvatná, vyprávějící o nejhorší zpěvačce na světě. Koncem října uvedeme premiéru dalšího  koprodukčního představení Činohry KMD a Západočeského divadla v Chebu Boryš umí  po skalinách. Půjde o tanečně činoherní kaleidoskop, věnovaný letošnímu 100. výročí  založení Československa. Doufáme, že se uskuteční již v nově opravené historické budově a  půjde tak o událost  skutečně slavnostní. 

Těšíme se na Vás a přejeme Vám krásné prázdniny. 

Pohádkové září


Chcete vidět komedii z knihy rekordů? A tři krásné letušky, včetně populární moderátorky k tomu?  

    Francouzský dramatik Marc Camoletti se po celém světě proslavil řadou skvělých komedií,
z nichž u nás je patrně nejvíce známá jeho hra A do pyžam! Celosvětově nejproslulejší jsou však Létající snoubenky, které tento hitmaker napsal v roce 1962 pod názvem Boeing-Boeing. O třicet let později byly zapsány do Guinessovy knihy rekordů jako vůbec nejhranější francouzská hra na světě.
    Bláznivá situační komedie se stále hraje v mnoha divadlech pod několika různými názvy, ale její scénář zůstává samozřejmě stejný. U nás byla například uvedena jako Tři letušky v Paříži.
    Jejím hlavním hrdinou je přelétavý architekt, který má slabost pro ženy, především pro letušky. Zatím nejnovější verzi nedávno nastudoval Divadelní spolek Radka Brzobohatého. Režisérka Hana Gregorová si jako vždy dala záležet na senzačních kostýmech a na výběru hlavních protagonistů. Obzvláště šťastnou ruku měla při obsazování letušek, mezi nimiž září populární
a atraktivní televizní moderátorka Eva Perkausová. Ani její kolegyně Bára Mottlová a Irena Máchová však v přitažlivosti a přesvědčivosti nijak nezaostávají. Dámy zase jistě ocení herecké výkony Davida Gránského či Vojtěcha Eflera. 

Boeing - Boeing aneb Tři letušky v Paříži
KMD- pátek 15. června 19:30

Tři letušky


Karlovarské městské divadlo uvede velkolepou Sněhovou královnu

    Sněhová královna Hanse Christiana Andersena bezesporu patří k nejslavnějším, nejkrásnějším a nejmoudřejším pohádkám, které kdy byly napsány. A na celém světě existuje v mnoha různých verzích. Velmi zajímavá nyní vznikla ve spolupráci Činohry Karlovarského městského divadla
a Západočeského divadla v Chebu.  Oba umělecké soubory společnými silami vytvořily velkou hudebně dramatickou produkci v podobě rockové operety pro děti i jejich rodiče, v níž skutečně padá sníh nebo bruslí sněžní čerti.
    „Výprava je opravdu velkolepá, zejména tak krásné kostýmy jsme ve Varech dlouho neviděli. Práce na zkouškách byla nadmíru tvůrčí - scénář vznikal postupně na základě improvizace herců, příběh se drží osnovy Andersenovy pohádky a skrze vyprávění o cestě Gerdy (v podání skvělé karlovarské herečky Magdalény Hniličkové) za osvobozením kamaráda Kaje (představovaného chebským Miroslavem Sabadinem) ze spárů Sněhové královny (kterou hraje ledově krásná
a zajímavá Karolína Jägerová) vypráví o nelehké cestě do dospělosti - zkrátka o dospívání. Režisér využil všech možností, které mu nabízí technický potenciál karlovarského divadla a díky tomu se rozehraje jeviště i hlediště. Stejně tak využil všech dovedností karlovarských i chebských herců (např. hry na hudební nástroje - Pavel Richta jako Sob hraje na klarinet, Karolína Jägerová coby Sněhová královna hraje na piano a zvládá téměř operní árie - a kdo neviděl Magdu Hniličkovou hrát na dvě flétny najednou, neuvěří). Navíc je do pohádky zakomponováno mnoho humoru," prozrazuje o Sněhové královně dramaturgyně ČKMD Petra Richter Kohutová.

Sněhová královna
Slavnostní premiéra: neděle 10. června 15:00 

Hrají:  Karolína Jägerová, Magdalena Hniličková,  Miroslav Sabadin, Jiří Švec, Tereza Švecová/ Eliška Huberová Malíková, Lucie Domesová, Viktor Braunreiter, Pavel Richta, Petr Németh

Dramatizace a režie: Michal Hába

Sněhová královna
 Sněhová královna


Slavný Pension pro svobodné pány oprášila nová herecká generace.  Ostuda to rozhodně není. 

    Dnes již legendární inscenace Činoherního klubu Pension pro svobodné pány patřila dlouhá léta k hitům tohoto známého pražského divadla. Proslavila se také stejnojmenným filmem v hlavních rolích s Josefem Abrhámem, Jiřím Hrzánem a Ivou Janžurovou v režii Jiřího Krejčíka. Ten je také autorem zdařilé úpravy jak divadelní, tak filmové verze. Původně totiž totiž tuto pikantní komedii napsal irský dramatik Seán O´Casey.
    Nyní ji diváci mohou vidět v novém nastudování pražského Divadla Palace a v podání hereckých hvězd nové generace, jakými jsou například Anna Fialová, Marie Doležalová, Lukáš Příkazký a především Patrik Děrgel. Ten se díky svému mimořádnému talentu záhy prosadil
i v Národním divadle, kde působí především. Oba sólisté (zastižení v nemilé situaci prohanými společnicemi), předvádí nejen řadu vtipných slovních gagů, ale také obdivuhodné pohybové exhibice, při nichž publikum trne hrůzou, jak nakonec dopadnou.
    Většina kritiků se shoduje na tom, že jak režisér Jaromír Dulava, tak herecký ansámbl, velmi zdařile uctili památku režiséra Jiřího Krejčíka, od jehož narození letos uplyne sto let.

Pension pro svobodné pány
KMD 1. června 19:30

Penzion pro svobodné pány
Penzion pro svobodné pány


V divadle nastane definitivní konec strašidel ve Svatošských skalách. Ale chystá se nová, slavná pohádka.

    Tuto neděli se v Karlovarském městském divadle uskuteční derniéra pohádkové inscenace Konec strašidel ve Svatošských skalách, Ti, kteří ještě příběh, inspirovaný pověstmi známého karlovarského spisovatele Zdeňka Šmída neviděli, tak mají opravdu poslední šanci se s ním seznámit.
    Úspěšné představení Činohry KMD však již brzy vystřídá premiéra nové pohádky a to rozhodně ne ledajaké. Karlovarské divadlo se totiž opět spojilo s chebským a společně zkouší slavnou pohádku Hanse Christiana Andersena Sněhová královna, která již více než 170 let dojímá dětské publikum i dospělé v mnoha nejrůznějších verzích. Její nadčasové poselství o tom, že láska
a přátelství dokáží porazit zlo, totiž nikdy nezestárne.
    Jak karlovarsko-chebská produkce v režii Michala Háby dopadne, je zatím přísně střeženým tajemstvím, z průběhu dosavadních zkoušek je pouze zřejmé, že tato vážná pohádka bude tentokrát vtipná. Jisté ovšem je, že premiéra Sněhové královny přisněží již v červnu a že v ní budou hrát Magdaléna Hniličková, Jiří Švec, Tereza Švecová, Eliška Huberová- Malíková, Lucie Domesová, Viktor Braunreiter, Pavel Richta, Miroslav Sabadin, Petr Németh a Karolína Jägerová.

Konec Strašidel ve Svatošských skalách
Neděle 27. května 15.00

foto: Činohra Karlovarského městského divadla a Západočeského divadla v Chebu (zkouška na jevišti ZDCH)

Sněhová královna


Simona Stašová přijíždí s novou komedií.
Ještě před premiérou.
 

    Simona Stašová už deset sezón spolehlivě vyprodává karlovarské divadlo se svojí „one woman show" Shirley Valentine. Svoje zdejší početné fanoušky však tentokrát potěší úplnou novinkou, která bude mít premiéru v pražském Divadle Bez zábradlí teprve v červnu tohoto roku. Karlovarské publikum tak bude patřit mezi první, které bude mít příležitost ji zhlédnout. Jedna z nejlepších
a nejúspěšnějších českých hereček si jako vždy vybrala skvělý titul, slavnou komedii proslulého hitmakera Neila Simona Vězeň na Druhé avenue. I když se tato hra hraje po celém světě od 70. let minulého století, její obsah je stále aktuální. Vypráví totiž o tom, co se stane, když se člověk, zhýčkaný výdobytky civilizace, najednou ocitne bez nich, ale také bez práce a vše se proti němu spikne.
    Společně se Simonou Stašovou hrají: Kamil Halbich, Veronika Jeníková, Vasil Fridrich, Jelena Juklová a dalš.

Vězeň na Druhé avenue
Karlovarské městské divadlo/ pondělí 21. května 19.30

Vězeň na Druhé avenue


ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ!

Vážení diváci,

dne 16. května 2018 nebude uvedeno představení „Klec" a to z důvodu onemocnění jednoho z hlavních představitelů Adriana Jastrabana. Vstupenky a abonentky zůstávají v platnosti pro náhradní termín 14. 9. 2018. Vstupenky lze vrátit v místě nákupu a to nejpozději do konce měsíce května 2018.

Děkujeme za pochopení. Karlovarské městské divadlo.  


Nádherná Rusalka, tentokrát z Plzně

    Operu Rusalka geniálního skladatele Antonína Dvořáka není nejspíše třeba představovat, protože většina z  nás tuto lyrickou pohádku o vodní víle, která zatouží po lásce krásného prince, dobře zná. Rusalka ovšem není pouhou pohádkou, toto nádherné a celosvětově proslulé dílo nabízí publiku ještě další otázky o smyslu života, o lidských a nadpřirozených bytostech a jejich vzájemné existenci. Ne každý ovšem ví, že tuto operu zkomponoval Antonín Dvořák na libreto básníka Jaroslava Kvapila podle pohádky slavného spisovatele Hanse Christiana Andersena.
    Díky dojemnému příběhu a překrásným áriím patří Rusalka k nejoblíbenějším operám nejen
u nás, ale i ve světě a nedávno ji uvedla například Metropolitní opera v New Yorku. Jednu
z nejnovějších verzí loni nastudovalo plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla v režii Tomáše Pilaře. Zdařilá inscenace zaujme zajímavou scénou, dobovými kostýmy, sugestivními světelnými projekcemi a především výtečnými výkony sólistů, z nichž největšího  aplausu se dočkal Vodník
v podání  Františka Zahradníčka.

Rusalka
Karlovarské městské divadlo neděle -13. května 19.30 hod

Rusalka


Divadlo oslaví zahájení lázeňské sezóny další premiérou. 

    Historická budova karlovarského divadla se také letos stane jedním z míst, kde se bude konat slavnostní zahájení lázeňské sezóny. I když je páteční Slavnostní večer města vyhrazen pro uzavřenou společnost, v sobotu večer mohou divadlo navštívit všichni zájemci. Jako součást bohatého programu oslav se zde uskuteční další mimořádná událost, premiéra společného projektu Karlovarského městského divadla, Karlovarského symfonického orchestru a karlovarské ZŠ a ZUŠ.
    Představení, nazvané Karneval zvířat, je originálním zpracováním populární hudební suity Camilla Saint- Saënse, jíž dal sám autor podtitul Velká zoologická fantazie pro dva klavíry
a komorní soubor. Mimochodem, v době, kdy ji slavný skladatel komponoval, pobýval v Praze.
    Projekty, na nichž se podílí KMD s karlovarskými uměleckými školami, patří k nejnavštěvovanějším představením našeho divadla a jsou důkazem, jak báječné výsledky přináší spolupráce dlouholetých profesionálů, pedagogů a talentovaných žáků. 

Karneval zvířat
slavnostní premiéra v rámci zahájení lázeňské sezóny 2018

Sobota 5. května 19. 30

Karneval zvířat


Jedinečná událost.  Původní hru Ivy Janžurové uvidí karlovarské publikum jako vůbec první u nás.

    Představovat Ivu Janžurovou je zhola zbytečné, protože tuto vynikající filmovou, televizní
a divadelní herečku zná skutečně každý. Ne každý však ví o tom, že sama začala psát divadelní hry. Tu úplně nejnovější, groteskní komedii nazvanou Veletoč, uvidí karlovarské publikum jako vůbec první v Čechách. V Karlovarském městském divadle se totiž tento týden odehraje nejen předpremiéra, ale na zdejším jevišti se koná i poslední generální zkouška této nové inscenace Divadla Kalich, pod režijním vedením Šimona Cabana.
    Je zajímavé, že k napsání komedie inspirovala populární herečku její kolegyně Jana Paulová, která je také její spoluautorkou. Vypráví o životě svérázné trojice, sourozenců Boženky, Arnošta
a jeho manželky Helgy. Tu mu Boženka sama vybrala a pevnýma rukama řídí život manželské dvojice. Jenže nudný rodinný stereotyp se začne následkem nečekaných veletočů zásadně měnit.
    Kromě Ivy Janžurové  se v dalších rolích objeví Eva Holubová, Sabina Remundová,  Marian Roden, Přemysl Pálek a  Aleš Bilík.

Veletoč
Karlovarské městské divadlo- pátek 27. dubna 19.30

Iva Janžurová


Ještě nevíte, kdo je Hrdý Budžes? Tak máte další šanci se to dozvědět. 

    Stěží uvěřitelných patnáct let se na jeviště Karlovarského městského divadla vrací inscenace Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami Hrdý Budžes. Zásluhu na tomto fenoménu má především herečka Bára Hrzánová v titulní roli zvídavé žákyně druhé třídy Helenky Součkové. Ta publiku zcela odzbrojujícím způsobem připomíná tragickomickou éru normalizace.
    Dnes již kultovní adaptace stejnojmenného románu Ireny Douskové v režii Jiřího Schmiedta  měla v příbramském divadle premiéru již v roce 2002 a od té doby se obrovským úspěchem hraje nejen na domácí scéně, ale také po celé zemi, a má za sebou již více než 700 repríz. Podle teatrologů jde o jedno z nejdéle uváděných divadelních představení u nás. Na rozdíl od většiny rekordních hitů je však postaveno na výkonu hlavní protagonistky Báry Hrzánové, která za tuto roli získala v roce 2003 Cenu Thálie.
    Té se dosud hrát Helenku Součkovou nezprotivilo a dokonce považuje každé představení za malou rodinnou slavnost. Bojí se pouze, že už upovídanou žačku s ohledem na přibývající léta nebude moci hrát. Její kolegové ji však uklidňují, že ji bude hrát až do smrti. Publikum navíc hru miluje a chodí nejen na Hrzánovou, ale také na slavné hlášky.  Není ničím výjimečným, že si ji mnozí nenechají ujít několikrát.  Partu fanoušků má Hrdý Budžes samozřejmě i v Karlových Varech, ale jistě se najde ještě pár těch, kteří  netuší, co se za názvem Hrdý Budžes vlastně skrývá.

Hrdý Budžes
Karlovarské městské divadlo - úterý 17. dubna 19.30

Hrdý Budžes


Činohra KMD se činí. A má úspěch      

     Koncem loňského roku se uskutečnila jubilejní, v pořadí již patnáctá premiéra činohry Karlovarského městského divadla, nazvaná Tajemství pánů Becherů. Její výjimečnost spočívá
v tom, že byla uvedena původní hra, jejímž autorem je poprvé za dobu trvání souboru karlovarský autor Viktor Braunreiter. Vše nasvědčuje tomu, že tato cesta, tedy nabízet divákům hry
s tématikou slavné historie Karlových Varů, je cesta správná.  Představení se těší přízni domácího publika i lázeňských hostů.
    V poutavém příběhu o dávné karlovarské historii se představí oblíbení herci Činohry KMD a to hned  v několika rolích. Karel Beseda hraje Josefa Bechera a Alfreda Bechera, Lucie Domesová Heddu Becherovou, jedinou ženu, která znala tajemství receptu Becherovky. Doktora Frobriga, jenž má společně s Josefem Becherem hlavní zásluhu na vzniku Becherovky, představuje Radek Bár, slavného básníka J. W. Goetha a zároveň Gustava Bechera František Špaček. V rolích manželek rodu Becherů se vystřídají Magdaléna Hniličková a hostující Bára Štěpánová. Celou hereckou sestavu pod režijním vedením Jiřího Seydlera ještě doplňují Tereza Švecová, Eliška Huberová- Malíková a Jiří Švec.

Tajemství pánů Becherů
Karlovarské městské divadlo- středa 11. dubna 19:30

Tajemství pánů Becherů


Upozornění!

Dne 18. dubna 2018 bude pokladna divadla otevřena od 15:30. Důvodem je odstávka dodávky elektrického proudu.

Děkujeme za pochopení. Karlovarské městské divadlo.


Youtube Videa

 

Činohra Karlovarského městského divadla

1. 9. 2013 - Navštivte naší Činohru Karlovarského městského divadla

Autor: VIFOMEDIA.CZ s.r.o.

Další informace

 

 

 

 

Program duben 18

sobota 28. dubna 16:00
Tanec, tanec 2018

Krajská postupová přehlídka scénického tance

Vstupenky | Více ►

◄ Předchozí měsíc

Statutární město Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Facebook